Πέμπτη, 28 Απριλίου 2016

Μεγάλη πρόκριση για τον Γ.Σ. Αντίκυρας και ντέρμπι αιωνίων




Με μία τριπλή ισοβαμία στον Β' όμιλο του Πανελλήνιου Παίδων ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση του θεσμού. ΓΣ Αντίκυρας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Ελπίδα συγκέντρωσαν από 4 βαθμούς και το δεύτερο εισιτήριο που οδηγεί στην ημιτελική φάση κρίθηκε στην διαφορά πόντων των τριών ομάδων. Εκεί, η ομάδα της Αντίκυρας βγήκε... νικήτρια (Αντίκυρα 223-218, Εθνικός 227-226, Ελπίδα 212-218, ενώ κι οι τρεις ομάδες είχαν στα μεταξύ τους παιχνίδια από μία νίκη με 3-2).. ) και προκρίθηκε στην επόμενη φάση μαζί με τον Αίαντα Ευόσμου.
Εκεί θα αντιμετωπίσει τον Πήγασο Πολίχνης που βγήκε πρώτος στον Α όμιλο. Στο άλλο ζευγάρι ο Αίαντας θα αντιμετωπίσει τον Έβρο Σουφλίου.

Από τους δύο ομίλους της Κρήτης προκρίθηκε ο Ολυμπιακός με την Ολυμπιάδα από τον Α όμιλο και θα αντιμετωπίσουν τον Παναθηναϊκό και την Καλαμάτα 80 από τον Β' όμιλο αντίστοιχα.
Ημιτελικοί Θεσσαλονίκης
Μ. Πέμπτη 28 Απριλίου
Κατσάνειο 13.00: Πήγασος Πολίχνης - ΓΣ Αντίκυρας
Κατσάνειο 15.00: ΑΠΣ Αίας - ΑΣΑ Έβρος

Ημιτελικοί Κρήτης
Μ. Πέμπτη 28 Απριλίου
Λίντο 14.00: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
Λίντο 16.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΕΠ Ολυμπιάς

Α' όμιλος

Μ. Δευτέρα 25 Απριλίου
ΑΣΑ Έβρος - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας - Πήγασος Πολίχνης 0-3

Μ. Τρίτη 26 Απριλίου
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας - ΑΣΑ Έβρος 2-3 (25-22, 15-25, 25-21, 20-25, 10-15)
Πήγασος Πολίχνης - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-23, 25-18, 25-20)

Μ. Τετάρτη 27 Απριλίου
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 0-3
ΑΣΑ Έβρος - Πήγασος Πολίχνης 2-3

Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ.ΟμάδαΑγ.Β.Σετ
1.Πήγασος Πολίχνης36(9-2)
1.ΑΣΑ Έβρος35(8-5)
3.Ίκαρος Έδεσσας34(5-6)
4.ΑΓΣ Ιωαννίνων33
(0-9) 

Β' όμιλος
Μ. Δευτέρα 25 ΑπριλίουΕθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΠΣ Αίας 0-3
ΓΣ Αντίκυρας - ΑΣ Ελπίς 3-2 (21-25, 23-25, 21-25, 23-25, 15-6)  

Μ. Τρίτη 26 Απριλίου
ΓΣ Αντίκυρας - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (25-17, 18-25, 25-23, 20-25, 26-28)
ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Αίας 1-3 (16-25, 25-19, 21-25, 16-25)

Μ. Τετάρτη 27 Απριλίου
ΑΠΣ Αίας - ΓΣ Αντίκυρας 3-0 (25-19, 25-20, 25-14)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Ελπίς 2-3 (20-25, 23-25, 25021, 27-25, 14-16)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ.ΟμάδαΑγ.Β.Σετ
1.ΑΠΣ Αίας36(9-1)
2.ΓΣ Αντίκυρας34(5-8)
3Εθνικός Αλεξ/πόλης34(5-8) 
4.ΑΣ Ελπίς34(6-8)

Γ' όμιλος
Μ. Δευτέρα 25 Απριλίου
Ολυμπιακός - ΕΑ Πατρών 3-1 (25-15, 25-19, 23-25, 25-15)

Μ. Τρίτη 26 Απριλίου
ΑΕΠ Ολυμπιάς - Ολυμπιακός 1-3 (16-25, 21-25, 25-23, 23-25)

Μ. Τετάρτη 27 Απριλίου
ΕΑ Πατρών - ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3 (25-20, 21-25, 21-25, 25-19, 13-15)

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ.ΟμάδαΑγ.Β.Σετ
1.Ολυμπιακός24(6-2)
2.ΑΕΠ Ολυμπιάς23(4-5)
3.ΑΕΠ Ολυμπιάς22(3-6)

*Ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω αποχώρησε από το πρωτάθλημα
Δ' όμιλος
Μ. Δευτέρα 25 Απριλίου
ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-16, 25-21, 25-12)
ΑΟ Καλαμάτα 80 - Παναθηναϊκός 3-2 (21-25, 14-25, 25-21, 25-22, 18-16)

Μ. Τρίτη 26 Απριλίου

ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3 (25-22, 20-25, 23-25, 25-27)
ΓΕ Ηρακλείου - Παναθηναϊκός 1-3

Μ. Τετάρτη 27 Απριλίου

Παναθηναϊκός - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-20, 21-25, 25-21, 25-20)
ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΓΕ Ηρακλείου 1-3 (25-22, 23-25, 19-25, 13-25)

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ.ΟμάδαΑγ.Β.Σετ
1.Καλαμάτα 8035(7-6)
2.Παναθηναϊκός3(7-5)
3.ΑΟΝΣ Μίλων34(5-6)
4.ΓΕ Ηρακλείου34(4-7)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ.