25 Ιουλίου 2014

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Mountain bike cross country 2014 Καρπενησι! (φωτό και βίντεο)

Πραγματοποιήθηκε στο Καρπενήσι στις 18-20 Ιουλίου το  Πανελλήνιο πρωτάθλημα Mountain bike cross country 2014

Οι ανηφόρες ήταν (τοίχοι) καθώς και για τους ποιο κορυφαίους αθλητές στον κόσμο και  το ποδήλατο πήγαινε στον ώμο...
\

Ο Περικλής Ηλίας αναδείχθηκε για μια ακόμα χρονιά πρωταθλητής Ελλάδος, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών, στο αγώνισμα του Cross Country, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής ποδηλασίας, που ολοκληρώθηκε σήμερα στο Καρπενήσι, στην περιοχή Κεφαλόβρυσο . Ο ποδηλάτης του Π.Σ. Κρόνου Νίκαιας πήρε εύκολα την πρωτιά αφήνοντας στην 2η και 3η θέση δύο συναθλητές του, τους Δημήτρη Αντωνιάδη και Βασίλειο Σημαντηράκη, επίσης ποδηλάτες του Κρόνου Νίκαιας, στον αγώνα των 6 γύρων των 6 χλμ.